رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: شرایط تولید بتن کشور رو به بهبود است

رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شماره یک کرمان گفت: شرایط تولید بتن با تدابیر مدیران استانی و ملی رو به بهبود است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: شرایط تولید بتن کشور رو به بهبود است
1400/06/28 15:58:50

محمدرضا پورابراهیمی روز شنبه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شماره یک کرمان افزود: امروز به اتفاق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از نمونه ای از واحدهای تولید بتن بازدید داشتیم که این واحدها به دلیل مشکلات قطعی برق و نابسامانی مدیریت عرضه و تقاضا در بازار با مشکل مواجه بودند.

وی ادامه داد: در این خصوص قیمت سیمان با پیگیری از وزیر صمت در نشستی در محل کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به تعادل رسیده که از نظر ما این فرایند قابل قبول است.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از شرکت تولید بتن سبک و سنگین پاریزان به عنوان نمونه ای از واحدهای تولید بتن در استان کرمان بازدید کردیم که مدیران این واحدها از تعادل قیمت سیمان اعلام رضایت کردند.

وی با اشاره به اینکه این واحدها از طریق بورس تامین سیمان شده اند اظهار داشت: اکنون طبق گزارش ها هیچ مشکلی وجود ندارد و قیمت سیمان به حالت اولیه برگشته است.

وی ادامه داد: ادامه فعالیت گذشته موجب توقف تولید بتن در کشور شده بود و بیکاری کارگران، صنعت ساختمان را دچار مشکل می کرد.

استفاده از مکانیسم بازار سرمایه برای رفع مشکلات تولید

پورابراهیمی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: امروز از سه واحد واقع در شهرک صنعتی شماره یک کرمان بازدید داشتیم که نخستین بازدید از شرکت زرکابل به عنوان تولید کننده و صادرکننده کابل استان کرمان بود که طرح توسعه این پروژه آماده است اما در تامین مواد اولیه خود مشکل دارد.

وی تصریح کرد: ۱۲۰ میلیارد تومان برای خط تولید عایق کابل توسط این واحد سرمایه گذاری شده، که برای ۵۰ نفر اشتغالزایی می کند لذا برای رفع مشکل این واحد توافق کردیم و طی هفته آینده تامین مواد اولیه را از محل بورس پیگیری می کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: از طریق سامانه بهین یاب توان عملیاتی و توسعه خط تولید سیم و کابل را با توجه به هزینه انجام شده، اجرایی و از مکانیسم بازار سرمایه به دیگر واحدهای تولیدی نیز کمک می کنیم.

بالارفتن قیمت زمین از مشکلات توسعه واحدهای تولیدی

وی اضافه کرد: طرح توسعه فعالیت های صنایع مرتبط با ساختمان درب و پنجره مورد بازدید قرار گرفت که شرکت برنا پنجره نیروهای شاغل به کار خود را تا سه برابر افزایش داده و خط جدید آن را راه اندازی کرده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت برنا پنجره کرمان مشکلاتی در بخش تامین زمین داشت تصریح کرد: بالا رفتن قیمت زمین یکی از مشکلات اصلی ما است که باید آن را مدیریت کرد.
منبع: ایرنا


 • شرکت آپتوس ایران

  شرکت آپتوس ایران

  شرکت ساختمانی تولیدی و تحقیقاتی

 • دنیای بتن پارسیان

  دنیای بتن پارسیان

  تولید مواد شیمیایی ساختمان، افزودنی های شیمیائی بتن، اجرا و ارائه خدمات مشاوره

 • رزین سازان فارس

  رزین سازان فارس

  اولین و بزرگترین تولید کننده اصلی فوق روان کننده بتن به صورت مایع و پودر در ایران

 • دوروچم خاورمیانه - (Durocem Middle East)

  دوروچم خاورمیانه - (Durocem Middle East)

  تهیه، تامین، واردات و تولید انواع محصولات ساختمانی و صنعتی