رمپ چهارم پل بزرگ جمهوری قم افتتاح شد

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به افتتاح چهارمین رمپ پل بزرگ جمهوری گفت: افتتاح رمپ چهارم این پل سبب کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر قم می‌شود.

رمپ چهارم پل بزرگ جمهوری قم افتتاح شد
1400/02/12 11:57:42

سید ابوالفضل میریک امامی روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از طرح فوق اظهار داشت: این رمپ به‌عنوان آخرین رمپ پل جمهوری  (9 دی)، پس از گذشت یک سال از عملیات اجرایی با اعتباری بالغ ‌بر ۶۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل توسعه و عمران شهرداری قم با بیان اینکه افتتاح این طرح تاثیر به‌سزایی در روند ترافیک از بلوار امام رضا(ع) به سمت بلوار جمهوری دارد تصریح کرد: زائرانی که از سمت اراک به قم وارد می‌شوند به‌صورت آسان می‌توانند وارد بلوار امین، دورشهر و صفاییه شوند.

وی گفت که اگر این پل و رمپ چهارم آن نبود، خودروها باید از داخل شهر عبور می‌کردند و ترافیک سنگینی در هسته مرکزی شهر ایجاد می‌شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم نیز خاطرنشان کرد: این طرح توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم با پیمانکاری شرکت توسعه و عمران در مدت ۱۳ ماه اجرایی شد.

عباس حلوایی زاده با بیان اینکه طول کل طرح ۲۴۹ متر و طول پل نیز ۷۴ مترمربع است افزود: عرض عرشه نیز ۸.۷ متر و عرض آسفالت نیز هفت متر است.

حلوایی زاده با تاکید بر اینکه برای اجرای این طرح عمرانی که به رمپ D مشهور است دیوار سازی به طول ۱۹۰ متر طول صورت گرفته است گفت: حجم خاکبرداری و خاکریزی نیز ۶ هزار مترمکعب است و برای این طرح عمرانی نیز سه هزار و ۸۴۰ مترمکعب بُتن ریزی شده است.

وی اتصال مستقیم از خیابان امام رضا (اراک) به سمت حرم مطهر و بلوار جمهوری را از جمله اهداف این طرح ذکر کرد و افزود: احداث این پل سبب کاهش ترافیک ورودی از بلوار امام رضا(ع) به سمت بلوار نیایش و بلوار امین می‌شود.

شهردار قم نیز با اشاره به افتتاح ۳۵ بوستان جدید در سال ۱۴۰۰ گفت: به دنبال طرح‌های بسیار بزرگی که در سال ۹۹ به قم تحویل داده شده امسال نیز هر ماه طرح‌هایی در اختیار مردم این شهر قرار خواهد گرفت.

سید مرتضی سقاییان نژاد با تاکید بر اینکه امسال ۳۵ بوستان افتتاح و چند بوستان دیگر نیز کلنگ زنی می‌شود تصریح کرد: خیابان‌های متعددی از جمله اجرای طرح مرحله سوم شهید روحانی، شهید برقعی، استاد فقیهی به‌عنوان خیابان‌های کلیدی شهر است که به مرور در اختیار قرار داده می‌شود.

شهردار قم خاطرنشان کرد: در سال جاری چند سالن ورزشی نیز در شهرداری‌های مناطق ۲، پنج و چهار به فاصله یک تا سه ماه آینده افتتاح خواهد شد.

همچنین بر اساس این گزارش، عملیات اجرایی ساخت شهربازی معارفی قم نیز آغاز شد، این شهربازی در حاشیه بلوار پیامبر اعظم (س) قم و با سهم سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریالی سرمایه‌گذار برای فضاسازی داخلی و استقرار وسایل بازی ساخته می‌شود و قرار است در این شهربازی ۲۵ مجموعه بازی شامل ۱۰۰ اسباب‌بازی نصب شود.

بخشی از این مکان به بازی‌های مرتبط با حوزه مدیریت شهری از جمله پسماند، حمل‌ونقل و ترافیک، آتش‌نشانی و بحران شهری اختصاص می‌یابد تا فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

طبق اعلام شهرداری قم این شهربازی در مدت هشت ماه احداث می‌شود.
منبع: ایرنا


کلمات کلیدی :


احداث پل بتن رمپ
 • شرکت آپتوس ایران

  شرکت آپتوس ایران

  شرکت ساختمانی تولیدی و تحقیقاتی

 • دنیای بتن پارسیان

  دنیای بتن پارسیان

  تولید مواد شیمیایی ساختمان، افزودنی های شیمیائی بتن، اجرا و ارائه خدمات مشاوره

 • رزین سازان فارس

  رزین سازان فارس

  اولین و بزرگترین تولید کننده اصلی فوق روان کننده بتن به صورت مایع و پودر در ایران

 • دوروچم خاورمیانه - (Durocem Middle East)

  دوروچم خاورمیانه - (Durocem Middle East)

  تهیه، تامین، واردات و تولید انواع محصولات ساختمانی و صنعتی